E-mail: keramika.andrea@seznam.cz     Telefon:  +420 733 343 524

Hlína,
jež zemí pod našima nohama...

Andrea Karasová - výroba keramiky

Láska,
jíž naše duše dýchá.
Jsem lehká jako pírko,
větrem unášená,
snová, malá,
dychtivá po nových krajinách.
Jsem opojená Tebou,
své ruce do Tebe nořím,
jimi v Tobě dýchám,
sním a tvořím.
Jsi láskou, já jsem jí celá
a ze mě všechna ta touha sálá.
Jsem bledá,
někdy slabá, jindy silná,
ale vždy Tebe
pod svýma nohama mívám.

Když své ruce zabořím do vláčné hlíny, někdy téměř nedýchám, jindy vůbec nevím, co se děje,  čas utíká, nepřemýšlím... a najednou je tu stvoření, bytost, jež se usmívá a já mnohdy ani nevěřím, že to já... 

Pod mými prsty z hlíny vystupují milé tváře a úsměvy, rozpínají svá křídla Andělské bytosti i zemské Víly. Jemnými tahy prstů jim vtiskuji křehkou, něžnou duši. A ony mi na oplátku přinášejí jakýsi vnitřní klid a pocit naplnění. 

Jinak jsem mnohdy rozlétaná, stále něco zkouším a objevuji. Miluji pohyb, ať je to běh mezi stébly tráv, tanec, či na hřbetu koně cval. Jindy zvolním klidnou chůzí, kdy voním ke všem květinám. Miluji přírodu, ať tu divokou nebo tu zkrocenou v mé zahradě. Kochám se a udivuje mne lehkost motýlích křídel v letu, třepetající se ptačí křídla nebo ladnost lesní zvěře v polích. Jsem vděčná za každý kousek pohlazení, ať je to paprsek slunce, měkká tlapka nebo teplá dlaň. 

Andrea Karasová a láska ke koním
andee andrea karasova

To všechno mými tahy vtisknuto do hlíny. Takže pokud hledáte pohlazení po duši myslím, že ho najdete v každém mém jednotlivém díle. A to je důvod, proč tvořím, aby láska a něha byla součástí Vašeho života, aby i když na ni zrovna zapomenete, se na Vás usmála má víla a vy jste věděli, že vše je jak má, že láska a milost jsou s vámi. 
S velkou pokorou přijímám tento dar, který mi byl dán - a miluji každý okamžik, kdy ztrácím pojem o čase a modeluji... 

Je mi ctí přivítat Vás ve světě Andělů a Víl u Andee 🙂